Kajak vyrobený tak, ako by mal byť…

Turistický plastový kajak delsyk tuktu kupiť

Delsyk Tuktu je ideálny rekreačný kajak stvorený pre zábavu a pohodlie pre fotografov a pôžitkárov na vode, ale aj pre aktívnych pánov v najlepších rokoch. Je navrhnutý s ohľadom na funkcionalitu a komfort pri plavbe. Turistické Kajaky Delsyk Tuktu sú výborné tak na učenie kajakovania, ako aj na na časté použitie a dobrodružstvo. Vnútro kajaku je priestranné, príjemné a komfortné.

Čalunená oblasť opierania stehien v tele kajaku Delsyk Tuktu umožňuje ovládanie s kolenami buď stláčaním na boky, alebo smerom dnu ku kokpitu. Pohodlná chrbtová opierka je ľahko nastaviteľná ohľadne výšky a uhlu sedenia. Sedačka takisto komfortne čalunená, je vybavená sedlom Delsyk s nastaviteľným predným klínom, ktoré optimalizuje ergonómiu pri plavbe.

Väčší otvor v kabíne je veľmi vhodný pre činnosti, ako sú napr. fotografovania atď a zároveň to zabezpečuje stabilitu. Kajak je však napriek tomu veľmi rýchly a plavba s ním je hračka. Pozoruhodne ľahká konštrukcia (19 kg), predurčuje Tuktu na ľahké prepravovanie a prenášanie.

Moja vlastná skúsenosť:

Kajak som si kúpil ako dopravný prostriedok pre fotenie na vode. Či už zvieratá, rastliny alebo okolie z inej perspektívy. Kajak Tuktu je veľmi stabilný pri otáčaní sa, nakláňaní a iných kúskoch potrebných pre peknú fotku. Má priestranný vodotesný kufor, čo veľmi oceňujem, pretože som zimomravý a nosím so sebou kompletnú druhý set oblečenia, kľúče od auta, mobil, prípadne dron a iné veci ako aj potraviny.

Má na sebe pružné popruhy, čo používam na upevnenie nápojov, alebo prichytenie drybagu. Čo sa mi páči najviac je, že má vpredu aj vzadu „plutvu“ – kýl a perfektne drží smer plavby a nemusím sa sústrediť nato, či idem rovno, alebo ma otáča a môžem všetku námahu a pozornosť venovať či pohybu vpred, alebo foteniu.

Turistický kajak Delsyk Tuktu

Dĺžka kajaku315cm
Šírka kajaku68cm
Váha kajaku19kg
Max. kapacita135kg
Kapacita kajakára114kg
Zadný priestor kajaku75L
Kokpit zvonka112x56cm
Kokpit zvnútra104x47cm