Kajak vyrobený tak, ako by mal byť…

Turistický plastový kajak delsyk tuktu kupiť

Delsyk Tuktu je ideálny rekreačný kajak stvorený pre zábavu a pohodlie pre fotografov a pôžitkárov na vode, ale aj pre aktívnych pánov v najlepších rokoch. Je navrhnutý s ohľadom na funkcionalitu a komfort pri plavbe. Turistické Kajaky Delsyk Tuktu sú výborné tak na učenie kajakovania, ako aj na na časté použitie a dobrodružstvo. Vnútro kajaku je priestranné, príjemné a komfortné.

Čalunená oblasť opierania stehien v tele kajaku Delsyk Tuktu umožňuje ovládanie s kolenami buď stláčaním na boky, alebo smerom dnu ku kokpitu. Pohodlná chrbtová opierka je ľahko nastaviteľná ohľadne výšky a uhlu sedenia. Sedačka takisto komfortne čalunená, je vybavená sedlom Delsyk s nastaviteľným predným klínom, ktoré optimalizuje ergonómiu pri plavbe.

Väčší otvor v kabíne je veľmi vhodný pre činnosti, ako sú napr. fotografovania atď a zároveň to zabezpečuje stabilitu. Kajak je však napriek tomu veľmi rýchly a plavba s ním je hračka. Pozoruhodne ľahká konštrukcia (19 kg), predurčuje Tuktu na ľahké prepravovanie a prenášanie.

Moja vlastná skúsenosť:


Kajak som si kúpil ako dopravný prostriedok pre fotenie na vode. Či už zvieratá, rastliny alebo okolie z inej perspektívy. Kajak Tuktu je veľmi stabilný pri otáčaní sa, nakláňaní a iných kúskoch potrebných pre peknú fotku. Má priestranný vodotesný kufor, čo veľmi oceňujem, pretože som zimomravý a nosím so sebou kompletnú druhý set oblečenia, kľúče od auta, mobil, prípadne dron a iné veci ako aj potraviny. Má na sebe pružné popruhy čo používam na upevnenie nápojov, alebo prichytenie dry bagu. Čo sa mi páči najviac je, že má vpredu aj vzadu “plutvu” – kýl a perfektne drží smer plavby a nemusím sa sústrediť nato, či idem rovno, alebo ma otáča a môžem všetku námahu a pozornosť venovať či pohybu vpred, alebo foteniu.

Turistický kajak Delsyk Tuktu

Dĺžka kajaku315cm
Šírka kajaku68cm
Váha kajaku19kg
Max. kapacita135kg
Kapacita kajakára114kg
Zadný priestor kajaku75L
Kokpit zvonka112x56cm
Kokpit zvnútra104x47cm