Lacné kajaky

Turistický kajak

Turistický kajak je ideálna voľba tak pre začiatočníka, ako aj pre náročnejšieho kajakára. Splav Váhu či splav Dunaja bude teraz hračka pre každého. Turistické kajakykomfortné a stabilné pre vášnivých fotografov aj pre opatrných začiatočníkov.


Rybárske kajaky

Kayak Fishing, alebo lov rýb z rybárskeho kajaku si aj na Slovensku našiel svoje miesto a naberá na popularite. Ideálny spoločník pre každého vášnivého rybára.


Nafukovacie kajaky

Nafukovací kajak ma pevné miesto a dlhoročnú tradíciu na celom svete. Kajakári si ich vyberajú pre ich jedinečné vlastnosti ako ľahká preprava, nenáročnosť na skladovanie, ale aj bezpečnú plavbu a komfort. Nafukovacie kánoe či kajak môžte použiť ako výborný turistický, rybársky kajak, ale aj na extrémne jazdy a divokú vodu.


Morské kajaky

Morský kajak a jazerný kajak sú primárne navrhnuté na plavbu po mori, či jazere alebo inej veľkej vodnej ploche ako napríklad priehrada. Takýto kajak je typický väčšou dĺžkou, úzkym telom aby dosahoval vyššiu rýchlosť. Zvyčajne má aj plutvu, alebo kormidlo a drží si tak stabilný smer.


Kánoe

Kánoe ke vhodné najmä pre vodákov, ktorý majú parťáka. Ich prednosťou sú hlavne všestrannosť od pokojnej vody až po splav tečúcej vody. Sú vo vyhotoveniach plastové kánoe, lamonátové kánoe a takisto verzia uzavreté kánoe, otvorené kánoe a polouzavreté kánoe.


Kajak na jazero

Turistický kajak je plastový kajak určený primárne na pokojné vody jazera, či priehrady a podobné vodné plochy. Kajaky pre krátke výlety bývajú kratšie cca do 4 metrov ako napríklad Delsyk Tuktu.


Nafukovací kajak

Nafukovacie kajaky sú uzavreté aj otvorené a takisto jedno miestne aj dvojmiestne. Vhodné sú tak pre pokojnú vodu ako aj pre prúdiace rieky a morské zátoky. Ich prednosťou je nízka hmotnosť, skladnosť, všestranné použitie a komfortnú plavbu.


Pádla na kajak

Pádlo a veslo na kajak. Kajakárske pádlo a kajakárske veslo je v rôznych prevedeniach od začiatočníkov, cez rekreačných vodákov až po skúsených morských vlkov a športovcov. Športovci preferujú pádla zo sklolaminátu karbónovo aramidovou špicou a s duralovým kovaním.