Splav Bonita springs na Floride

Florida nie je len Miami, Orlando či Key West. Ak niekedy zablúdite k Mexickému zálivu do mesta Naples, a dostanete chuť na kajaky, môžte si spraviť výlet do blízkeho Bonita Spring a splaviť Imperial River.

V centre malebného mestečka je rieka hneď pri miestnom parku. Ak pôjdete po starej 41, nemôžete ho minúť. Od Naples sa nachádza po ľavej strane. Stojí na ňom amfiteáter. Tam je aj verejné parkovisko.  Nachádza sa tam cez cestu požičovna kajakov. Calusa Ghost Tour – je nie len požičovňa, ale robia aj kajakárske, pešie eko či rybárske výlety www.cgtkayaks.com. Požičanie turistického kajaku výjde od $25. Výlet so sprievodcom pre dve osoby $60. Kajaky sa dajú požičať len do 14:30 a vrátiť sa musia do 16:00. 

Výlet medzi cyprusovníkmi – typickými stromami, ktoré lemujú povodie rieky je naozaj malebný. Za zvuku cykád, v miestach ktoré sú užšie, máte pocit že vás úplne obklopujú spolu s bambusami a červenými mangrovníkmi a vy sa ocitáte v džungli. Voda je červenkastá. Nie je to špina, ale farba z červených mangrovníkov. Mangrovníky majú unikátny filtračný systém, keďže sa často nachádzajú vo vodách, kde je soľ. Korene nad vodou pomáhajú filtrovať soľ, zvyšná sa uchytáva v ich listoch. Keď sú plné soli, lístky sčerveňejú, a „obetujú“ sa odpadnutím do vody, ktorú následne sfarbia.  Popri rieke je možné pozorovať rôzne vtáky, či vidieť veľké korytnačky. Rieka plynie popod pár zaujímavých mostov. Je kľukatá. Sem tam vykúkajú domčeky s terasami pri vode. Imperial river je domovom kapustniakov – morských kráv – manatees, ktoré tam prichádzajú z mora. Možno budete mať šťastie a uvidíte tieto zaujímavé veľké tvory.

Nemajte strach, sú absolútne neškodné. Ak si výlet naplánujete na víkend, v parku býva miestny trh a tak si môžťe po splave, ktorý trvá cca 1,5 = 2 h vychutnať miestnu atmosféru. Ak už budete v týchto miestach, zájdite si do Buffalo Chips restaurant a objednajte si veľkú fritovanú cibuľu a buffalo krídielka s blue cheese dipom a zelerovými tyčinkami. 

S pozdravom Natália Zdzieblová


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.