Turistickým kajakom na Rudne

Dlho jazdím po hrádzi vodnej nádrže Nitrianske Rudno a tak som sa už dlho zastrájal prebádať brehy tejto priehrady. V jeden z horúcich letných dní, keď som mal pracovnú cestu z Trenčína do Prievidze, tak som si vzal so sebou kajak a na spiatočnej ceste som si naplánoval nejaký pohyb ako kompenzáciu k sedavej práci.

Ako sa dostať autom s kajakom k brehu

K vode som sa dostal po „vyspovedaní“ prvého rybára pri hrádzi. Nasmeroval ma cez kemp zo strany Rudnianskej Lehoty, kde som sa dostal na breh s rozhľadňou, kde som sa autom dostal pohodlne až pri vodu. Hneď v zátoke kde jazdia aj vodné bicykle a okolo sa prechádzajú ľudia po chodníku sa naskytuje krásny pohľad na vrch Rokoš.

Posadil som svoj turistický kajak na vodu a vybral som sa popri brehu až k prítoku potoka Nitrica. Po tomto brehu zo strany Rudnianskej lehoty je množstvo pekných zátiší s trstinou, rybárskymi člnmi a mólami. Nie je núdza ani o pekné lekná, množstvo rýb, užovky…. Nakoľko je priehrada pomerne malá je treba byť stále v strehu ohľadne nahodených udíc so silónmi. Neskôr som sa dostal na druhú stranu od obce Kostolná ves, kde je veľa chatiek peknými romantickými mólami popri ktorých „cesta“ vedie znova ku hrádzi.

Vodná nádrž Nitrianske Rudno stojí zato

Napriek tomu, že sa jedná pre dobrodružného kajakára o krátku trasu, určite to stojí za zastavenie, prebádanie a koštovku miestnej kofoly a zmrzliny.

Vodná nádrž Nitrianske Rudno je inak primárne určená pre elektráreň Nováky, ale počas leta je využívaná pre rekreáciu, rybolov, vodné bicykle, kajaky, člnky…Priehrada má 90 hektárov a dopĺňa ju riečka Nitrica. 

kajakari SK & CZ tipy na vodnú turistiku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.