Ručne vyrábané nákušnice hobkey kayak zo Slovinska z dielne Marin Medak

hobkey handmade náušnice kajak modré

Ako to už býva vybral som sa kupovať jednu vec a kúpil som niečo úlne iné. Vybral som sa „omakať“ si kajak do kamennej predajne najväčšieho vodáckeho eshopu na Slovensku pretože určité veci proste nie je dobré kupovať na slepo – cez eshop. Už len kvôli tomu že človek si chce chytiť materiál samotného kajaku, materiál čalúnenia sedačky (aby nesedel na tvrdom) a celkovo byť stotožnený s tvarom kajaku aj zospodu (pre držanie stopy, smeru). Čo proste na fotke ani na videu nie je možné. Všetko prebehlo k mojej spokojnosti, ale kajak som si neodniesol pretože na sklade síce bol kajak, ktorý bol perfektný, ale na moje potreby a vkus dlhý, takže „vědoucí“ mi musel objednať to isté prevedenie plastového kajaku, len menšie. Ak to číta niekto „z fachu“, tak plastový turistický kajak Dagger Zydeco mali len 11 stopový a nie 9.1 stopový.

No ale v predajni ma zaujali práve doplnky, ktoré mali vystavené – kľúčenky a náušnice. Pretože z výletu do Bratislavy predsa treba niečo doniesť aj domov ? Na prvý pohľad ma zaujali handmade náušnice, pretože sú kontrastných farieb a pútajú pozornosť. Takže som si povedal, že správny vodák, musí mať doma ženu so správnymi kajak náušnicami. Ak by bola detská verzia, tak by som vzal aj vodácke náušnice pre dcérku ?

Ochotný pán na predajni mi hneď povedal zásadnú infošku, že nášnice s motívom kajaku sú aj handmade a vyrába ich údajne nejaký pán zo Slovinska a sú známe pod značkou Hobkey. Mali rôznofarebné varianty, aby vždy kajak s podkladom tvoril kontrast. Neskôr pri písaní tohto článku som zistil, že existuje červený kajak na bielom, biely kajak na červenom, biely kajak na čiernom, červený kajak na modrom a biely kajak na modrom podklade. Je to vlastne kruhová náušnica priemeru 1 centimeter, kde je na drevenom podklade vytlačený kajak, zaliaty šperkárskou živicou a samotný skelet a motýlikový patent je z nehrdzavejúcej ocele. Takže náušnice sú odolné voči vlhkosti.

Kvalitné prevedenie

Kľúčenka je so zreteľnými detailami kľúčových častí kajaku ako madlá, opierky kolien, či sedačkou a iné.


Nakoľko ma táto vodácka drobnosť zaujala, zisťoval som si viac o tom handmade „majsterkovi“ a či vôbec existuje. Ukázalo sa že za ručne vyrobenými náušnicami stojí slovínsky pán Marin Medak, údajný morský kajakár a oceánsky veslár. Dizajnom náušníc pre kajakárov, kajakárky chcel vlastne vyjadriť a zachytiť moment potešenia z kajaku, aj keď práve nie je na vode.

Okrem iného je tvorcom kľúčenky s ww kajakom, čiže white water kayak na pereje divokej vody. Čo je horšie, tú kľúčenku som si ako sa hovorí pořídil tiež – a hneď dve. To ako by mohol jeden vodák položiť niekde kľúče od auta, aby nebolo jasné čo má rád ? ?. Mne sa páčila zelená hobkey kľúčenka kajaku a synovi som vzal modrú aj keď ešte nemá žiadne kľúče. Ale keď bude mať, kľúčenka je vybavená 😀

Ako Marin Medak hovorí:

„Zakaždým keď otvorím dvere svojho bytu a na svojich kľúčoch vidím žltý kajak, usmejem sa. Pripomína mi všetky nádherné chvíle, ktoré som strávil pri vode, dodáva mi energiu pre každodenný život.“


Tento zručný vodáčisko – ako je zrejmé z jeho instragramu, robí kľúčenky pre všetky vodné športy, pretože má asi aj ekonomické znalosti a vie čo je dopyt, ale v predajni vodáckeho obchodu v Bratislave kde som bol ja, mali len tento sortiment + náhrdelníky. Ale pre mňa to bolo vlastne všetko. Dodatočne som zistil, že na eshope majú celú ponuku Hobkey, ale aj tak už nič viac moje vodácke srdce k spokojnosti nepotrebuje.

Kľúčenka Hobkey WW kayak

kajakari Nezaradené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.