KANOISTICKÝ KLUB TTS TRENČÍN – fotogenické miesto pre turistický kajak

V tomto článku sa pojednáva o prírodných scenériach okolia lodenice Trenčín. Ak sa zaujímate priamo o informácie o lodenici ako športovom klube kajakárov a kanoistov, prejdite prosím dole pod článok.

Na protiľahlom brehu lodenice Trenčín ležiacej na Váhu

Lodenica Trenčín sa nachádza pod sútokom Kočkovského kanála a starého koryta Váhu, hneď „pod“ ostrovom Trenčín.
Oproti lodenici je veľmi pekné prostredie pre foto kajakárov na turistických kajakoch. Od lodenice až po stavídlá sú krásne zátoky, ostrovčeky a poloostrovčeky.

Osobne najviac oceňujem pobytové znaky bobra, ale aj vodné riasy plné rýb a plytčiny kde takisto čľapocú ryby. Takisto je možné vidieť kačice, volavky, bučiaky a iné vtáky ako aj po celom toku Váhu v okolí Trenčína. Bonusom je aj hrad ktorý je z hladiny Váhu ako „na tácke“.

V časti Váhu od pláže na ostrove až po stavidlá je väčšinu roka úplne stojatá voda ako v jazere. Silný prúd vzniká iba po dažďoch kedy je rieka pre neskúseného kajakára mimoriadne nebezpečná a kajak sa stáva neovládateľným. Takže vždy počas pekných pokojných dní je Váh od ostrova po stavidlá ako jazero s pokojnou hladinou ideálne pre začiatočníkov na kajaku, kanoe, paddleboarde a podobne. Takisto pre fotokajakára resp. pôžitkára.

Pod lodenicou Trenčín v okolí stavidiel

Kliknite sem pre prepojenie na lodenicu TTSSK Trenčín.

kajakari SK & CZ tipy na vodnú turistiku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.